JARMARK W DREŹNIE

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W DREŹNIE

OPIS IMPREZY

JARMARK W DREŹNIE –  Na drezdeńskim Striezelmarkt, co roku odbywają się wspaniałe i urzekające jarmarki bożonarodzeniowe. Regionalne wyroby rzemieślnicze uwodzą swym pięknem i zachęcają do zakupów. Do wyrobów tych zaliczamy: zabawki z drewna z Rudaw, malowane tkaniny, wyroby garncarskie, pierniki z Pulsnitz, sople z Plauen czy też adwentowe gwiazdy z Herrnhut. Na samym środku rynku znajduje się największa na świecie, 14 m piramida, wokół której odbywa się festyn Pyramidenfest – konkurs śpiewania ze świąteczną muzyką wokalną. Poczuj magię świąt w niemieckim wydaniu.
 
Chcesz poznać świąteczną kulturę Niemiec? Serdecznie zapraszamy na Jarmark Drezdeński. Spróbuj przepysznie pachnącego, korzennymi przyprawami  pierniczka, napij się grzańca, zobacz to cudownie oświetlone i udekorowane miasto. Poczuj ten klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w innym kraju.

W programie: spacer po mieście, zobaczymy m.in. Katedrę, Operę, Kościoła Frauenkirche i tarasy Bruhla, Zwinger z zewnątrz (dla chętnych wejście w czasie wolnym), Galerię Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany, salon matematyczno – fizyczny. Następnie główną atrakcją wycieczki będzie udział w  Jarmarku Bożonarodzeniowym.

TERMINY

TERMIN 1
03.12.2022

160 PLN 140 PLN

SPRZEDANE
TERMIN 2
10.12.2022

160 PLN 140 PLN

16 MIEJSC
TERMIN 3
17.12.2022

160 PLN 140 PLN

SPRZEDANE

INFORMACJE DODATKOWE

  • transport autokarem,
  • opiekę pilota,
  • zwiedzanie miasta z przewodnikiem,
  • system słuchawkowy tourguide,
  • ubezpieczenie NNW, KL.
  • biletu wstępu do Zwinger (dla chętnych) – ok. 35 €,
  • wydatków własnych.

Wyjazdy z miast: Kamienna Góra, Boguszów – Gorce, Wałbrzych, Legnica. 

Dokładna godzina wyjazdu podana zostanie najwcześniej na 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty.