WYCIECZKA OBJAZDOWA – CZARNOGÓRA ALBANIA

WYCIECZKA OBJAZDOWA – CZARNOGÓRA – ALBANIA

OPIS MIEJSCOWOŚCI I HOTELU

CZARNOGÓRA –  nie jest dużym państwem. Przeważającą część jej powierzchni zajmują piękne górzyste tereny. Stolicą Czarnogóry jest Podgorica a największe miejscowości to Kotor i Budva. Ale największym atutem Czarnogóry jest niezwykle malownicze wybrzeże i piękne słoneczne plaże. Turystyka rozwinęła się tutaj bardzo mocno już w latach 80, jednak toczące się w latach dziewięćdziesiątych wojny jugosłowiańskie bardzo osłabiły przemysł turystyczny Czarnogóry i zdecydowanie pogorszyły jej wizerunek.

ALBANIA -to niewielki kraj pomiędzy Grecją a Czarnogórą nad Morzem Adriatyckim i Morzem Jońskim, jednak w ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwijający się pod kątem turystyki. Ciągle brzmi trochę tajemniczo, ale ma wiele wspaniałych miejsc czekających na odkrycie, od miejsc z listy UNESCO po góry i urocze jeziora. W powietrzu unosi się zapach cytrusowych sadów i gajów oliwnych. Głównym ośrodkiem turystycznym Albanii jest Durres, centrum Riwiery Albańskiej i jedno z największych miast kraju. Durres jest nie tylko największym kurortem turystycznym, ale również słynie z największego na Bałkanach amfiteatru rzymskiego, wybudowanego na początku II wieku. Z Durres blisko jest do stolicy kraju czyli Tirany, gdzie jest także lotnisko. Riwiera Albańska obejmuje wybrzeże Morza Adriatyckiego, natomiast południe kraju to Wybrzeże nad Morzem Jońskim.

TERMINY TURNUSÓW I CENY

TURNUS 1
04.06.2023 do 13.06.2023
7 noclegów (Czarnogóra) + 2 noclegi tranzytowe

3090 PLN

NOWOŚĆ

PROGRAM WYJAZDU

1 DZIEŃ: Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja.

2 DZIEŃ : Po wczesnym śniadaniu wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Baru– zwiedzanie największego portu w Czarnogórze, Zespół Pałacowy Topolica z egzotycznym ogrodem. Stary Bar– brama miejska z X-XI w., kościoły św. Katarzyny i św. Venerada, łaźnia turecka, ruiny katedry św. Jerzego, ruiny pałacu biskupów, turecki akwedukt. Przejazd do Mirovica– jeden z najstarszych gajów oliwnych na  świecie. Przejazd autokarem nad Jezioro Szkoderskie – największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim. Park Narodowy obejmuje znaczną część czarnogórskiej części jeziora z licznymi wyspami, zabytkowymi monastyrami, rejs stateczkiem przepłyniecie do wyspy Grmozur– gdzie było więzienie. Przepłynięcie statkiem do serca jezior gdzie znajduje się ukryta plaża Pjesacac. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: Pobyt wypoczynkowy. Obiadokolacja. Nocleg. 

5 DZIEŃ: Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Albanii – zwiedzanie Szkodry – dawnej stolicy Ilirów. Spacer do twierdzy Rozafa, z której roztacza się wspaniała panorama miasta, jeziora oraz rzek Bojana i Drina. Rejs po jeziorze. Przejazd do Kruje (zamek, muzeum narodowego bohatera – Skanderbega). Powrót na obiadokolację, nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Kotorską. Następie przejazd do Budwy – nazywana też małym Dubrownikiem – otoczona z XV wiecznymi murami. Zwiedzanie miniaturowego starego miasta, gdzie znajduje się kościół Św. Jana i średniowieczna kaplica św. Sawy. Przejazd do Kotor – miasto wpisane na listę UNESCO– spacer po starym mieście otoczona murami obronnymi: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna, kościół św. Łukasza i NMP. Przejazd do Perastu – przepłynięcie na wyspę MB od Skrpjela – zwiedzanie kościoła. W drodze powrotnej punkt widokowy na Sveti Stefan. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: Pobyt wypoczynkowy. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ:  Śniadanie. Przejazd do Centinje – pradawnej stolicy Czarnogóry, gdzie znajduje się grób dynastii Petrović. Zwiedzanie dworu króla Nikole, Monastyr ze skarbcem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ: Śniadanie. Dalsza podróż do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych. 

INFORMACJE DODATKOWE

 • transport autokarem
 • 9 noclegów (7 noclegów w Czarnogórze + 2 tranzytowe),
 • Wyżywienie HB – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Do śniadań: kawa, herbata, soki. Do obiadokolacji napoje we własnym zakresie.
 • opiekę pilota – rezydenta
 • ubezpieczenie NNW, KL, CP, bagaż
 • składki na TFG, TFP
 • podatek VAT.
 • biletów wstępu, przewodników oraz rejsy – koszt ok. 80 €
 • taksy klimatycznej – płatna na miejscu
 • napoi do obiadokolacji,
 • wydatków własnych,
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty, oraz kartę EKUZ z Narodowego Funduszu Zdrowia