WYCIECZKA OBJAZDOWA DO IZRAELA

WYCIECZKA OBJAZDOWA DO IZRAELA

OPIS MIEJSCOWOŚCI I HOTELU

IZRAEL – to kraj, który każdy powinien zobaczyć i poznać, chociaż raz w swoim życiu.  To właśnie w Izraelu mamy możliwość zobaczenia miejsc związanych z kulturą chrześcijańską, opisaną w Biblii. To wspaniała okazja aby dowiedzieć się czegoś więcej niż to co głosi się w Kościele czy na lekcjach religii. Wszystko co znajduje się właśnie w tym kraju, niesamowicie przepełnione jest wspaniałą historią. Przez prawie trzy tysiące lat wiele rzeczy spotkało ten kraj – bywał silny i potężny, bywał okupowany i przekazywany z rąk do rąk, a przez długi czas w ogóle nie było go na mapie. Dzięki temu zachwyca: kulturą, architekturą, zabytkami, a przede dorobkiem religijnym. Najbardziej popularną formą wyjazdu do Izraela jest pielgrzymka. Turyści szczególnie odwiedzają Ziemię Świętą, oraz miejsca, w których żył i nauczał Chrystus  m.in.: Nazaret, Betlejem, Kanę Galilejską, Tyberiadę, czy Jerozolimę.

Zakwaterowanie w Tyberiadzie/Nazaret lub w okolicy, oraz w Betlejem lub okolicy w hotelach klasy turystycznej, w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami.

Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje). Dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.

PROGRAM WYJAZDU

DZIEŃ 1: WARSZAWA – TEL AWIW – BETLEJEM (ok. 65 km)
Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i przewodnikiem. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja i nocleg.


DZIEŃ 2: JEROZOLIMA – BETLEJEM (ok. 20 km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych prze pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące to drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Według legendy wyrosną ponownie w dniu Sądu Ostatecznego. Wejście bramą Lwów na obszar Starego Miasta. „Via Dolorosa” to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200 m.). Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec. Powrót do Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia przy Placu Żłóbka, na przestrzeni wieków, wielokrotnie zmieniała przynależność w ramach wyznania chrześcijańskiego. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. kościół św. Katarzyny. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja, nocleg.


DZIEŃ 3: JEROZOLIMA (ok. 20 km)

Śniadanie w hotelu. Wcześnie rano przejazd do Jerozolimy. Wejście na Wzgórze Świątynne, gdzie zobaczymy Meczet Al-Aksa i Kopułę na Skale (wejście na Wzgórze Świątynne uzależnione jest od sytuacji bezpieczeństwa, meczety oglądamy tylko z zewnątrz). Przejście uliczkami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dla chętnych wycieczka fakultatywna Jerozolima nocą – 25 USD/osoba.

DZIEŃ 4: CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – ACCO – NAZARETH – KANA GALILEJSKA (ok. 280 km)

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Następnie udamy się do Haify, zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Przejazd do Akki, starożytnego miasta portowego czas wolny na lunch i spacer po mieście. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. Można tu zobaczyć Matkę Boską o skośnych oczach, w turbanie i afrykańskim stroju w krzykliwych kolorach. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki podłogowej. Przejazd do Tyberiady/Nazaret lub okolicy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: TYBERIADA/NAZARET – TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – BETLEJEM (ok. 230 km)

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Współczesny kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Obok gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, repliką łodzi z czasu Jezusa. Przejazd do Betlejem lub w okolice. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.


DZIEŃ 6: JERYCHO – MORZE MARTWE (ok. 115 km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Widok na Górę Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Przejazd przez Qumran, to miejsce odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków. Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty napisane przez Esseńczyków. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu – tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418 m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko, między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody, która jak filtr zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne. Można, więc bez obaw o poparzenia wygrzewać się na słońcu. Jednak najpopularniejsza formą terapii jest wysmarowanie się czarnym błotem. Według legendy po błoto z Ein Bokek – najsłynniejszego kąpieliska – przysyłała wyprawy egipska królowa Kleopatra. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja, nocleg.

Dla chętnych wycieczka fakultatywna na Masadę – 85 USD/osoba.

DZIEŃ 7: BETLEJEM – TEL AWIW (ok. 97 km)

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny przeznaczony na zakupy, indywidualne zwiedzanie. Kolacja, nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do Tel Awiwu – 50 USD/osoba płatne na miejscu lub 200 zł/ osoba – płatne w biurze przy dopłacie.

DZIEŃ 8: TEL AWIW – WARSZAWA

Wczesne wykwaterowanie. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot. Zakończenie imprezy.

UWAGA !!!
KOLEJNOŚĆ REALIZOWANIA PROGRAMU WYCIECZKI MOŻE ULEC ZMIANIE.
PRZY WYLOTACH DO IZRAELA PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY PLANOWANEGO POWROTU.

TERMINY TURNUSÓW I CENY

03.02.2023 – 10.02.2023
7 noclegów
3430 PLN/os.
SPRZEDANE

INFORMACJE DODATKOWE

 • Bilet lotniczy Warszawa – Tel Awiw – Warszawa linie lotnicze PLL LOT,
 • Opłaty lotniskowe, Bagaż podręczny 8 kg/os. i bagaż główny 23 kg/os.,
 • Transfery klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania,
 • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej – zgodnie z programem wycieczki,
 • 2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje),
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania,
 • Ubezpieczenie UNIQA Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, OC 50 000 EURO, OC sportowa 10 000 EURO, sprzęt sportowy 500 EURO,
 • System tourguide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, kosztów realizacji programu, opłat klimatycznych, registracyjnych, meldunkowych, wjazdowych itp. – koszt 200 USD/osoba – płatne obligatoryjnie pilotowi w dniu wyjazdu lub przy ostatniej wpłacie,
 • Wydatków własnych,
 • Posiłków niewymienionych w programie,
 • Wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”.
 • Możliwość zorganizowania transferu na lotnisko do Warszawy – koszt ok. 400 PLN w obie strony.
 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 2. Gwarancja bezpośrednich przelotów,
 3. Zakwaterowanie w Tyberiadzie/Nazaret lub w okolicy oraz w Betlejem lub w okolicy w hotelach klasy turystycznej,
 4. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne,
 5. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 1800 PLN,
 6. Cena dziecka 0-2 lata – do potwierdzenia. Koszt przelotu + ubezpieczenia to 1000 zł/ dziecko 0-2 lata. Łóżeczko w pokoju dla dziecka 0-2 lata wiąże się z dodatkową opłatą 1250 zł,
 7. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2 % wartości imprezy,
 8. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu,
 9. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 22 osób, która będzie dołączona do innej polskiej grupy. Przy mniejszej ilości osób cena może ulec zmianie.
 10. Przeloty bezpośrednie odbywają się liniami lotniczymi PLL LOT,
 11. Wycieczka fakultatywna do Tel Awiwu realizowana przy minimum 30 uczestnikach,
 12. Wycieczka fakultatywna na Masadę czy Jerozolima nocą realizowana przy minimum 20 uczestnikach,
 13. Istnieje możliwość dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie – 100 zł/os. za lot w obie strony,
 14. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego,
 15. Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia.