WYCIECZKI JEDNODNIOWE

OFERTA WYCIECZEK SZKOLNYCH – JEDNODNIOWYCH

1. Duszniki Zdrój – Muzeum Papiernictwa.
W programie: Historia papieru i papiernictwa na świecie, techniki i technologie papierniczej w dobie maszynowej produkcji papieru, pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru, historia drukarstwa. Lekcje muzealne do wyboru: Rękodzieło Papiernicze, Papierowe Fantazje, Grafika – sztuka na papierze, Drewno – papier – makulatura.  
CENA: od 44 PLN/os.

2. Nowa Ruda – Kopalnia Węgla Kamiennego – Szukanie wiosny w Kopalni.
W programie:  Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej, Przejazd jedyną w Polsce podziemną kolejką, Spotkanie z dobrym Duszkiem Kopalni, Zwiedzanie muzeum o tematyce górniczej, Topienie Marzanny w pobliskiej rzece, KINO – jedyne w Polsce o tematyce górniczej, Zwiedzanie muzeum minerałów, Ognisko.
CENA: od 38 PLN/os.

3. Nowa Ruda – Kopalnia Węgla Kamiennego – Szukanie króliczka w Kopalni.
W programie : Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej, Przejazd jedyną w Polsce podziemną, Spotkanie z dobrym Duszkiem Kopalni, Zwiedzanie muzeum o tematyce górniczej, Spotkanie z Górnikiem, Pasowanie na Górnika, KINO – jedyne w Polsce o tematyce Górniczej, Zwiedzanie fabryki świec – każdy uczestnik otrzymuje świąteczna świeczkę (jajko lub zajączka).
CENA: od 43 PLN/os.

4. Walim – Muzeum Sztolni Walimskich Kompleks Rzeczka. 
W programie : Zwiedzanie pozostałości po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich.
CENA: od 38 PLN/os.

5. Głuszyca – Podziemne miasto Osówka.
W programie: historia II wojny światowej, martyrologia, ciekawostki z czasów budowy i okresu powojennego; podziemne korytarze, hale, wystawy i ekspozycje (broń z czasów II wojny światowej oraz eksponaty znalezione na terenie budowy z lat 1945 – 1946.
CENA: od 39 PLN/os.

6. Ścięgny – Western City
W programie : Jazda konna, przejazd koleją, strzelnica indiańska, rzut nożem, rzut włócznią, wejście na „Pal Męczarni”, ognisko.
CENA: od 49 PLN/os.

7. Kowary – Ścięgny – Western City – Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.
W programie: Jazda konna, przejazd koleją, Strzelnica indiańska, rzut nożem, rzut włócznią, wejście na „Pal Męczarni”, Muzeum Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.
CENA: od 53 PLN/os, ognisko +5 PLN/os.

8. Wambierzyce
W programie :Sanktuarium Maryjne, Mini Zoo, Skansen Sprzętu Gospodarstwa Domowego.
CENA: od 35 PLN/os.

9. Złoty Stok – Kopalnia Złota
W programie : Zwiedzanie Kopalni Złota – Podziemna Trasa Turystyczna, Podziemny spływ zalanym chodnikiem Sztolni Gertruda, Płukanie złota, Wybicie pamiątkowej monety.
CENA: od 57 PLN/os.

10. Złoty Stok – Kopalnia Złota
W programie : Zwiedzanie Kopalni Złota – Podziemna Trasa Turystyczna, Podziemny spływ zalanym chodnikiem Sztolni Gertruda, Płukanie złota, Danie Dnia.
CENA: od 64 PLN/os.

11. Kotlina Kłodzka – Kudowa Zdrój – Czermna.
W programie : Park Zdrojowy w Kudowie Zdrój – Pomnik Stanisława Moniuszki, Pawilon Muzyczny przy Stawie Zdrojowym, Ogród Różany, Stara Pijalnia, Zakład Przyrodoleczniczy, Teatr pod Blachą, Nowa Pijalnia, Muszla Koncertowa, Źródła Wody Mineralnej, Dawny Dom Łazienny, Muzeum Zabawek Bajka, Kaplica Czaszek.
CENA: od 36 PLN/os.

12. Wrocław Zoo, Panorama Racławicka – relikt XIX wiecznej kultury masowej.
CENA: od 51 PLN/os.

13. Rogoźnica – Obóz koncentracyjny Gross – Rosen.
W programie: historia obozu, realia życia codziennego więźniów, wystawa przedmiotów codziennego użytku.
CENA: od 31 PLN/os.

14. Karpacz – Alpine Coaster 1 zjazd + Zjeżdzalnia Kolorowa 1 zjazd.
CENA: od 43 PLN/os.

15. Wojsławice – Arboretum Filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego – znany z bogatego zbioru rododendronów i rzadkich drzew iglastych.
CENA: od 34 PLN/os.

16. Kletno – Jaskinia Niedźwiedzia : Szkielet niedźwiedzia jaskiniowego.
CENA: od 43 PLN/os.

17. Chorzów – Kosmiczna Zabawa – Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika
W programie  : seans dydaktyczny do wyboru: Kosmiczne głazy, Era statków kosmicznych, Czy jest tam kto?, Światełka na niebie, Niebiescy handlarze i spekulanci, Do krańców Wszechświata – Mgławice i galaktyki – Wielkie narodziny – Wyspy Wszechświata, W magicznym kręgu planetarium, Nocni wędrowcy, Planety olbrzymy, Sąsiedzi Ziemi, Niebo nad Śląskiem – Niebo nad Polską, Starożytne legendy o gwiazdozbiorach, Widok nieba w różnych krajach, Wyścig na księżyc – marzenia i polityka, Z życia gwiazd. Wesołe Miasteczko.
CENA: od 99 PLN/os.

18. Srebrna Góra – Największa górska twierdza w Europie.
W programie : Zwiedzanie twierdzy do wyboru: Pakiet Karabin: Spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego, pokaz strzelania z karabinu skałkowego, ładowanie i strzelanie z karabinów skałkowych (3 osoby z grupy), zwiedzanie XVIII – wiecznych kazamat z latarniami. Pakiet Armata: Spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego, pokaz strzelania z karabinu skałkowego, ładowanie i strzelanie z karabinów skałkowych (3 osoby z grupy), zwiedzanie XVIII – wiecznych kazamat z latarniami, zwiedzanie fortu Donjon (dziedziniec fortu, podziemne kazamaty, korona fortu wraz z punktami widokowymi), opowieść o dawnej broni używanej w forcie, pokaz salwy armatniej z repliki XVIII – wiecznego dzieła.
CENA: od 42 PLN/os.